Konecne se mi podarilo vytvorit "Video list" tak aby se nahledy zobrazovaly v okne ve sloupcich. To se mi prave dlouho nedarilo, az jsem si myslel ze to snad neni mozny. Samozrejme ze to jde Jeste je ovsem treba poladit aby se pocet sloupcu menil zaroven se zmenou velikosti okna. Coz urcite musi jit taky
Problem vyresen. Stacilo jenom prijit domu unaven z prace Myslel jsem si ze nejde z textu (co byl v clipboardu) odstranit linefeed (konec radku a pod), ale kdepak samozrejme ze to jde. V Arexxu je funkce compress ktera odstranuje mezery a dalsi nezadouci znaky. Stacilo pridat "znak" pro linefeed a uz to fungovalo, to jsem si predtim myslel ze tohle neni mozny
Ted jsem si skvele pohral s rozpoznavanim vyrazu pod kurzorem. Vsechno slo skvele, ale jenom v "laboratornich" podminkach Kdyz jsem to nasadil na muj vlastni uvodni skript, tak funkce totalne selhala.
Nevadi snad uz vim jak na to, chce to proste vic testovat. Tezkej zivot
Vcera se mi konecne podarilo prizpusobit program aby pouzival standartni lokalizaci - katalog. Velmi mi pomohl clanek "Vse o lokalizaci" na portalu. Prelozit text bylo to nejjednodussi, ale vyrobit si .cd a .ct soubory neslo hned napoprve. Pocit pri prvnim uspesnem testu byl super
Například vizualizace textury, kterou je možné vidět v miyagi již nyní, je velice příjemná věc, ale pokud by jsi tuto vizualizaci textury dokázal spojit i s objektem z K3D.Fx určitě by to bylo jedině plus.
To už bychom se pomalu blížili Amiga verzi werkkzeugu ;o) Ale jo náhledy na textury, objekty či dokonce scénu z pohledu kamery to by byla bomba!
S tou funkcni klavesou jsem to myslel jinak. Najet kurzorem na tag a pak zmacknout napr. F2 - otevre se okno s nastavenim.
Jinak jsem rad kdyz mi nekdo cokoliv napise co bych mohl pridat-ubrat-zmenit atd. Snesu jakoukoli kritiku :0)
Ať už se tvoje cesta k finalní verzi miyagi bude ubírat jakýmkoliv směrem měla by být 100% user friendly a ten nápad s upravením tagu a otevřením okna s nastavením daného tagu si myslím je velmi uživatelsky přívětivá věc. Ale jakožto developer máš nad svým projektem maximální kontrolu, takže je rozhodnutí jen a jen na tobě.
Za sebe můžu říci jen tolik, že podržet stisknutou funkční klávesu (pravá AMIGA ) před tím, než budu chtít upravit již napsaný tag, je krok stejným směrem akorát po jiné koleji než, že pouze kliknu na řádek s hotovým tagem a přitom se mi otevře okno pro jeho úpravu.
Jsem zvyklý pohybovat se v kódu pomocí kurzorových šipek případně pomocí myši, když už by bylo klikaní do klávesnice zbytečně moc a aby při každém přesunutí kurzoru o řádek víš (nebo níž) se mi otevřelo okno pro úpravu tagu by asi opravdu nebylo moc efektivní.
Když píšu skripy v k-fighteru já, používám co nejjednodužší textový editor a vím, že je velice jednoduché se splést, třeba jen zapomenout napsat lomítko při zavírání tagu a jiné blbůstky, naštěstí k-fighter debuger velkou většinu těchto chyb najde a dá o ní nějakým způsobem vědět. V případě miyagi by byl debuger si myslím téměř zbytečný.
Chtěl bych ještě poznamenat, že všechny buildable objekty jsou spojené s efekty a efekty zase s parametry to víš sám nejlépe.
Například vizualizace textury, kterou je možné vidět v miyagi již nyní, je velice příjemná věc, ale pokud by jsi tuto vizualizaci textury dokázal spojit i s objektem z K3D.Fx určitě by to bylo jedině plus. Tedy mít možnost zápisu obou buildable objektů zároveň.
Teď už si moc vymýšlím, ale mít ve vizualizaci miyagi i jakýsi náhled scény pro kterou bych zrovna psal skript by bylo fakt božská pomoc nejen začátečníkům.
Neber tenhle text jako výtky nebo nátlak k něčemu k čemu by si pravděpodobně dospěl sám při tvorbě miyagi, určitě to není mým zájmem, jen chci spíše upozornit na komplexnost k-fighteru a to, že s miyagi budete muset ujít ještě dlouhou cestu. A tedy ti držím sevřené obě pěsti ať vše dopadne k tvému úspěchu.
Vložit komentář: