Taky jsem si říkal, že bych mohl koupit. Uvažoval jsem i o PC verzi - originálce. Ještě uvidim. Stejně by mě zajímalo, proč na Amize a na PC se hra jmenuje jinak...
"Co dělají dneska amigisti? Chlastaj pivo a hrají do zblbnutí Turricana.." (Prober, 30. leden 2025)
Narazil jsem na další moc zajímavou věc v Duně 2: v manuálu se píše u sabotéra: "Speed: 95 km/h (trike)". Ví někdo, co to má znamenat? Sabotéři chodí v Duně pěšky, a rozhodně nevím, že by šli posadit do tříkolky. Nebo jo?
A normální tříkolka má maximálku 72 km/h, ordosský Radier 90 km/h. Jenže saboteur (trike) má 95. Zná někdo vysvětlení?
Pokud vim Dune 2 byla vždycky všude Dune 2. Myslim že na PeCi jí znvou vydali nějakou vylepšenou kolem roku 2000.
Já jí dohrál jenom za modrý a červený. A za červený ještě těsně díky tý jejich atomový raketě. Nebylo co těžit, armádu jsme už neměli ani jeden akorát obranný věže. Tak jsem každejch X minut moh poslat jednu tu nepřesnou ničivou raketu. A za půl dne bylo hotovo
Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu
No to nebylo!! Na Pc jse to menovalo !Dune 2 : The building of a Dynasty! a na Amiga !Dune 2 - The Battle for Arrakis! ! Mimochodem Dune 2 byla na SEGU MEGADRIVE Evropska jse jmenovala stejne jako Amigacka a US verze ja PC! akorat u oboudvou nebyla v nazvu 2! (Skuste hrat strategii na joypadu!! )
Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition
Zrovinka Dune 2 si umím představit, že v pohodě. Kurzor je jen jeden, skáče po neviditelných políčkách, není hormadné označování jednotek, příkazy na tlačítkách + jeden SHIFT pro d-pad pro rychlej pohyb po mapě. Vyzkouším .
V manuálu je dokonce popsaný, jak to hrát jenom klávesnicí, bez myši (pro starý křápy jedný okrajový platformy).
Taky je tam popsaná jedna věc, kterou jsem nevěděl: pamatujete si, jak uprostřed koření je občas kopeček? Když do něj střelíte, vybuchne a promění se ve velký ložisko koření. Když na něj vjedete jednotkou, stane se to samý, ale vy navíc příjdete o tu jednotku. No a v manuálu píšou, že kromě těchhle ložisek koření se pod kopečky skrývají i jiný věci - kredity, nepřátelský jednotky, dokonce i zapadlá technika, kterou můžete využít! Našel jste někdo něco takovýho? Předpokládá to, že na ty kopečky nebudete střílet, ale pošlete na ně vojáka. Já nic neobjevil, protože jsem každej ten kopeček vždycky odstřelil.
"Co dělají dneska amigisti? Chlastaj pivo a hrají do zblbnutí Turricana.." (Prober, 30. leden 2025)
Tohle je známá věc náhodou. Nejsem si ale jistej to s tou střelbou. Já takhle posílal hlavně harvestery a mám pocit, že explozi v pohodě přežili. Ale když jsem na to narazil cestou s jednotkama, tak jsem vojáčkem střílel na okraj kopečku a dycinky z toho vypadlo něco - nejčastěji koření.
No právě - známá věc je, že z toho VŽDYCKY vypadne koření, když to rozstřelíš. Ať už bylo pod pískem cokoliv. A dokud to neni rozstřelený, nepřežije to žádná jednotka, kterou na to pošleš. Právě v manuálu je, že jediná možnost, jak zjistit co se pod kopečkem schovává, je poslat na to jednotku. Tzn. soldiera, protože je nejlevnější.
"Co dělají dneska amigisti? Chlastaj pivo a hrají do zblbnutí Turricana.." (Prober, 30. leden 2025)
No já právě když jsem poprvé přišel o jednotku, protože náhodou přešla po kopečku, tak jsem pak na každej další kopeček střílel, nevědouce že z něj můžu dostat i něco jinýho než koření.
"Co dělají dneska amigisti? Chlastaj pivo a hrají do zblbnutí Turricana.." (Prober, 30. leden 2025)
jen pro zajímavost, hra existuje i pro Acorn RISC machines. Je to zřejmě nejnovější konverze klasické Duny II (verze 1.32), tak sem neodolal a po letech znovu dohrál Mimochodem instalace pod emulátorem je docela tuhej oříšek, koumal jsem celý dva dni.
Komentovat