Chtěl bych poděkovat sindlarvmu za aktualizaci české lokalizace na AROSu, a také za lokalizaci USB ovladače Trident který se musí ještě trošku poladit .
Takže velké díky ......
Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE
Dik, jen si tak hraju. Dlouhodobe mi vadilo, ze Trident (editor nastaveni Poseidonu) nebyl lokalizovatelny temer vubec... ted po upravach je to myslim vyrazne lepsi. Zbyva lokalizace samotnych ovladacu, ale to je beh na dlouhou trat. Texty v nich jsou rozhazene po vsech certech, chci vytvorit nejaky "framework", ktery sjednoti podmnozinu spolecnych textu do jednoho kodu.
Takovych veci jsou z meho pohledu v AROSu mraky (napr. treba tlacitka Save/Use/Cancel/Test v editorech nastaveni jsou "kazdy pes jina ves", podobne i zde by se hodil spolecny kod), ale to je nakonec na tom to zabavne, tedy aspon pro me .
Taký bych uvital nějaké info o AROSu i pro začinající, aby se to trochu pohlo aktuálnějí.... Zkouším Icaros a zatím jen bádam a bazirují..... (Koneckoncu PC na kterém to krásně jede ma dnes každý tak proč to sakra nevyužit alespoň pro klon AmigaOS)
Dedy: a už si něco bastlik stím Arosem?? Neni mi zcela jasné jak to udělat aby byl jako druhý system společně s win?? Ja ho mám momentálně jen jako emulator při spištěnem win.... 😳
Tak s widlema Ti neporadím, já jsem ho zkoušel nainstalovat s linuxem, a už si nepamatuju přesně, ale ať jsem instaloval napřed linux anebo aros, vždy se bootmenu přepsalo. Asi linux ještě nezná aros, ale nejpravděpodobněji jsem to někde zpakal já. Ale asi to zkusím znova, a dám vědět.
Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.2.2.1, eX601, Indivision ECS,
iBOOK G4, 1.2GHz, MOS3.18, Asus UX433FA, MX-23.4 Libretto
Takže hotovo, nainstalován dualboot Aros a Linux Mint. RAdu jsem našel zde http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Pl...talling#Grub_2
A jsou tam i rady pro dualboot s widlema, takže bys to měl zvládnout, (když jsem to zvládl já ).
Teď jenom doladit připojení na net, protože můj noťas, respektive jeho síťovky, se Arosu nelíbí, takže zatím nejsem ani na drátě.
Osobně se mi více líbí MOS, ale jede jen na powerpc, a tady jak všichni víme jsou u nového HW pro našince nedostupné ceny, AROS jede na Intelu, ale je více linuxový, a více vybíravý, zatím nemůžu rozjet www, jsou podporované v podstatě stejné čipy jako u MOS. Jestli se pletu tak mne nekamenujte. Zásah doArosu je promne komplikovanější, jenom startovacích sequencí má několik, takže nestačí jako jinde jenom user-startup. Je podle mne zbytečně složitý.
Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.2.2.1, eX601, Indivision ECS,
iBOOK G4, 1.2GHz, MOS3.18, Asus UX433FA, MX-23.4 Libretto
Mně jenom mrzí, že Aros není pro PPC. Přes weekend se na to zkusím mrknout. Ale jak říkám, s Windlema Ti neporadím.
Toto je trošku zavádějící. AROS je samozřejmě i pro PPC, ale PPC platforma nemá jednotné boot rozhraní, což brání tomu mít jeden kompilát pro PPC. Proto je například efika-chrp-ppc-boot-iso pro Efiku nebo sam440-ppc-boot-iso pro Sam desku a také je tam host verze pro linux systém linux-ppc-system. Jiná stránka věci je ta, že AROS je primárně x86 a tak nejspíš hodně rychle zjistíte že na PPC není skoro žádný soft.
Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE
Komentovat