jasny no, zaklad je tam stejnej
Oznámení
Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.
Picasso96 vs CybergraphX
Sbalit
X
-
P96
Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvektakze dve picasso karty mam jen ja zbytek sou samy cv?Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...
Komentovat
-
no ja mam nekolikero pocitacu se zorro, nekde mam to, nekde ono, proste me zajimalo jak jsme na tom
je jasny ze vetsina ma cgx i dyz vubec nevim proc
ze se dodaval s cv kartama neberu, pze vyssi verze je za nemaly penis dezto p96 zdarmaUmřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.
Komentovat
-
Autorem citovaného textu je BLAyEn Přejít na původní příspěvekNo ja pouzivam taky P96Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.
Komentovat
-
Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvekJa bych rekl, ze to ma i historicke zaklady, vetsina lidi tu kolem vlastnila nejaky produkt Phase5 vcsetne CV64(3D) a tam bylo CGX primarne doma. Kdyby u nas byly rozsirenejsi karty Picasso a nektere dalsi, dopadlo by hlasovani nejspis obracene.
Jo a Chain vynechal jeste OS4, kde je grafika taky postavena na P96
Historicky zaklad je jako vsude dulezity, ale u te nasi Amiga soap-opery snad jeste dulezitejsi. Posledni vydani AmigaOS od C=, presneji graphics.library, nepodporovala graficke karty a navic mela/stale ma omezeni na 8 bitplanu. phase5 ale i po krachu C= vyvijela produkty dale a potrebovala software. V te dobe meli na vyber z existujiciho EGS nebo jit do neceho vlastniho. Zvolili druhou variantu a vznikl system CyberGraphX F. Mariaka (nevim, jestli uz v te dobe v p5 pracoval nebo to bylo puvodne na kontrakt). Mezitim se ovsem objevili dalsi vyrobci a z ruznych duvodu komunikace s phase5 vazla (licencni poplatky, pristup ke zdrojum? nevim) a tak po case Village Tronic najali T. Abta s A. Kneerem a vzniklo RTG picasso96 (rok 1996), system kompatibilni s CGX na urovni API.
Nejdrive nebylo mozno oba systemy zamenit, p96 dotahovalo kompatibilitu a hlavne bylo urceno pouze pro graficke karty jako PicassoII, IV, Picollo apod. Stejne tak p5 s CGX podporovalo jen svoje karty. Potom ale Haage&Partner ziskali licenci na vyvoj 3.5 a jednim z cilu bylo i rozsireni systemu o RTG. Jejich vztahy s phase5 nebyly nikdy na moc dobre urovni, takze logicky se stal soucasti systemu p96. Nejdrive slo jen o licenci s tim, ze dojde vyvoji nebo alespon rozsireni graphics.library. K tomuto rezu se ale pres ruzne proklamace nikdo nikdy neodhodlal a tak je p96 od casu OS4 primo soucasti systemu. Behem doby take pribyly ovladace pro nektere z karet puvodne podporovane jen ze strany CGX.
Autorem citovaného textu je ExiE Přejít na původní příspěvekJa bych to rekl tak, osobne si myslim ze P96 je v urcitych vecech lepsi, nicmene zpusob konfigurace ve verzich pro OS3.x byl natolik tristni, ze se mu spousta lidi vyhnula uz z tohoto duvodu. (zkracene byl to vazne opruz)
A pokud si dobre pamatuju, je tu jeste takova technicka zajimavost: ovladace pro CGX jsou "vse v jednom" (Devs:Monitors/), zatimco p96 ma zvlast kod pro pouzity cip (Libsicasso96/*.chip) a pro kartu samotnou (Libsicasso96/*.card). Inicializace ovladace je pak klasicky v (Devs:Monitors/). Timto zpusobem se jim podarilo docilit sdileni kodu pro cipy tusim pro Picollo a PicassoII, byt vyrobci byli ruzni. Toz takAmigaOS // AROS
Komentovat
-
Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvekPuvodni zpusob konfigurace p96 pro OS3.x je tak strasny, ze uz snad ani horsi system nelze vymyslet.Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.
Komentovat
-
Jednoznacne CGX, ja jako zacatnik jsem napoprve a uplne bez problemu nastavil svou prvni grafarnu (Voodoo3 v G-Rexu). Vsechno fungovalo a ja si jen uzival. V Syspeedu to moje delo nakopavalo Picassakum s Mediatorem chipa ;o)http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]
Komentovat
Komentovat